Kde doma nejčastěji naleznete mikroby?

Kde nejcasteji naleznete mikroby 030915.docxMáte doma čisto, že by se dalo jíst z podlahy? Podívejte se na vaši domácnost očima mikrobiologa a odhalte nová místa, kde s největší pravděpodobností naleznete více bakterií a virů než byste čekali. Toaleta, odpadkové koše, výlevky, to jsou místa, kde mikroby očekáváme, ale co jinde? Která místa by se dala považovat za TOP ve výskytu mikrobů?

42631227 SANYTOL dezinfekce univerzalni cistic-uterky 24 ksNa prvních místech by se umístily ovladače, klávesnice a počítačové myši. Vždyť si povšimněte, jak obyčejný ovladač na televizi během jednoho večera putuje z ruky do ruky většiny členů domácnosti. Často na něj při úklidu zapomínáme a přece stačí jen použít například praktické Sanytol dezinfekční utěrky a setřít jeho povrch a zbavit jej tak virů, bakterií i plísní. Neobsahuje chlór, a proto nepoškozuje barvu ani povrch ošetřených předmětů.

Dalším oblíbeným místem, kde se mikrobům velmi dobře daří, jsou telefony. V některých domácnostech jsou bezkonkurenční jedničkou ve výskytu bakterií a virů. Jen si uvědomte, kolikrát za den telefon berete do ruky a bude vám to jasné. I zde spolehlivě zničí mikroby Sanytol dezinfekční utěrky.

Kliky, opět patří do první skupiny. Dotýkáme se jich mnohokrát denně a tím na ně přenášíme mikroby. Dalšími jsou taková spíše skrytá místa, jako je spodní hrana pracovního nebo jídelního stolu. I zde mikrobiolog téměř spolehlivě nalezne malou „zoologickou“ zahradu. Díky tomu, jak se o stůl opíráme, přenášíme na něj mikroby, které jsme si přinesli z venku. Navíc při úklidu často čistíme horní plochy, ale na hrany a zejména na spodní plochy se dostává jen občas. Ať jsou to kliky či spodní hrana stolu, snadno si s bakteriemi a viry poradíte pomocí Sanytolu univerzálního čističe ve spreji. Stačí jednoduše nastříkat a setřít a je vydezinfikováno.

42631212 SAYNTOL dezinfekce univerzalni cistic 2v1 400 ml42631200 SANYTOL dezinfekce univerzalni cistic-sprej-eukalyptus 500 mlKdyž máte doma malé děti, nezapomínejte na hračky, děti je rády půjčují, a divili byste se, kolik mikrobů se objeví po takové malé hravé návštěvě kamaráda. Sanytol univerzální čistič 2v1 v podobě aerosolu snadno nastříkáte, čistí do hloubky a zároveň dezinfikuje, následně omyjte. Lze jej použít jako čistič a dezinfekci v jednom nebo pouze jako dezinfekci již čistých ploch. Neobsahuje chlór, a proto oblíbené autíčko vašeho malého nezmění po ošetření barvu.

Za zmínku určitě stojí i okolí košů, nebo prostor, kam dáváte misku svému pejskovi, nebo výlevky v kuchyni či v koupelně nebo kohoutky u umyvadla. Takových míst je opravdu hodně a nemusíte být ani mikrobiolog, aby vám bylo jasné, že občas je potřeba vyhnat mikroby z naší domácnosti.

Široká škála výrobků Sanytol bez chlóru čistí i dezinfikuje. Ničí 99% bakterií, virů i plísní.
www.sanytol.cz

 

Kde nejcasteji naleznete mikroby 03091562.docx