Dřevěná podlaha bez skvrn

Skvrna na podlaze.docx

Dřevo je unikátní materiál. Roste a zraje desítky let, které se odráží v jeho kráse. Pro jeho jedinečnost a unikátnost je dřevo materiálem, který se velice často používá v interiérech. Nábytek, doplňky, obložení či podlahy, tomu všemu dřevo propůjčuje punc originality. Dřevěné podlahy vytváří hřejivý pocit tepla, zútulňují prostor a působí moderně i luxusně zároveň.

Pořídit si ovšem dřevěnou podlahu je finančně náročnější. I proto je dobré o podlahu pečovat a chránit ji. Stačí totiž rozbít vázu s květinami, vylít lahev s vodou nebo rozlít sklenku vína a je po kráse. Mapy, která na podlaze vznikne, se pak těžko zbavíte. Současné moderní dřevěné podlahy jsou ošetřené tak, aby odolaly i takovým malým nehodám. Ovšem postupem času, je potřeba jejich krásu obnovovat a pečovat o ně.

ALEX Protection Extra pečuje o dřevěnou podlahu s láskou. Díky speciálnímu složení ji zbaví nečistot a navíc ji udržuje přirozeně vyživenou a lesklou. Je obohacen o lanolin, látku, která vyživuje dřevo a chrání jej před opotřebením. Lanolin je přírodní látka podobná vosku, často se využívá v lékařství a kosmetice, kde blahodárně působí na jemnost pokožky. V přírodě se vyskytuje například v rounu ovcí, které chrání před vlhkostí. ALEX Protection Extra využívá lanolin pro péči a ochranu podlahy. Obnovuje vlastnosti, které dřevo postupně opotřebením ztrácí. Oživuje jeho přirozenou barvu, předchází vysychání podlahy a chrání ji před rozesycháním a vznikem spár. Díky těmto vlastnostem pomáhá zastavit stárnutí podlahy.